Foosball Magazin - Oficiální fotbálkový web spolku Foosball Severní Čechy

V sobotu 24.6.2017 byl slavnostně ukončen již třetí ročník ligové a turnajové sezóny pod hlavičkou Foosball Severní Čechy. O tom, jak probíhalo a dopadlo "Vyhlášení" se dozvíte v tomto článku. 

FOTOGALERIE (Facebook bez nutnosti registrace)

   Krátce poté, co jsme připravili čtyři fotbálky a jejich osvětlení, rozmístili poháry a medaile, začali jsme registrovat hráče do Náhodného losu. Přihlásilo se krásných 40 hráčů (i hráček :)). Vůbec bychom se nezlobili, kdyby takováto účast panovala i na ostatních krajských turnajích, které začnou zase v druhé polovině září. Vzhledem k tomu, že byla tato sobota takovým fotbálkovým svátkem, rozhodli jsme se, že do DKO pavouka postoupí všech 20 dvojic.  

   Před startem  kvalifikace přišla na řadu nejprve všemi očekávaná Valná hromada, kde se rozhodovalo o systému ligy pro následující sezónu 2017/2018. Sám jsem napjatě čekal, jak celá tato záležitost dopadne. Ale vzhledem k tomu, že jsme se o tom s kapitány bavili již několik týdnů, možná měsíců předem, všichni byli v obraze a již předem převládal společný názor, že hracích ligových a pohárových nedělí, včetně sobotních krajských turnajů je až moc. V případě, že někdy musí tým svůj zápas odložit, tak se pak jen horko-těžko daří najít vyhovující náhradní termíny pro oba týmy. Navíc ke konci května a v průběhu června míří většina z nás někam k vodě a trávit odpoledne v uzavřeném hracím místě se už taky chce málokomu. Dále je to zvýšení motivace slabších týmů ve spodu tabulky, které mohou ve své skupině bojovat o příčky nejvyšší a tím pádem postup do vyšší soutěže, dále o poháry, medaile a odměny. Nutno podotknout, že Pohár FSČ zůstává zachován, takže i týmy z druhé ligy si budou moci zahrát proti týmům z první, pokud tak určí los. Dále argumentujeme, že pokud si "slabší" hráči chtějí zahrát proti těm "silnějším" a něco se od nich naučit a okoukat, či si nechat přímo poradit na místě - tak od toho tu máme Krajské turnaje FSČ, kam do příští sezony kromě tradičních Dvojic a Jednotlivců zařadíme opět další disciplíny jako je např. 2-ball, D.Y.P., nebo 4-členné týmy. Budou opět i Dvojice "B" pro hráče, kterým se nepodaří probojovat do Dvojic "A". Turnaje ženských jedniček budou samozřejmě i nadále součástí. Budeme rádi, pokud nám napíšete, co byste chtěli na turnajích změnit, či co naopak zachovat, abychom měli nějakou zpětnou vazbu a mohli tak naše turnaje vylepšit. Víme, že ne každý turnaj je úplně dokonalý a vždy se najdou nějaké menší, výjimečně i větší nedostatky, které se snažíme průběžně eliminovat, né vždy se to ovšem daří. FSČ děláme dobrovolně a rádi, ale věřte mi, že se někteří z nás určitě těší na prázdniny bez fotbálkového hraní, ale také fotbálkového  úředničení. Je za námi 3.ročník ligy a turnajů a vše proběhlo bez větších komplikací. 

   Většina přítomných kapitánů byla tedy PRO = ligu rozdělit na dvě části. Jediný hlas PROTI měl zástupce Špekové brigády z Teplic, ale byl jednoznačně přehlasován. Nezúčastnil se žádný Sklípkan ze Zabrušan, ani Skunk z Duchcova, ani nikdo z Lucky ballu, tzn. že jejich hlasy nebyly počítány. 

   Po Valné hromadě následovala kvalifikace náhodného losu a poté již všemi očekávané  vyhlášení sezóny 2016/2017. Žebříčky ovládl kompletně Lukáš Rais. Žebříček jednotlivců před Michalem Kladivem a Tomášem Džurdženíkem, žebříček dvojic před Janem Pátkem, Tomášem Džurdženíkem (oba na druhém místě) a Vladimírem Kožarským.  A proto se stal Lukáš nejúspěšnějším hráčem sezóny a vyhrál i žebříček Super FSČ. V žebříčku žen zvítězila Alena Džurdženíková, před Marií Duchoslavovou a obhájkyní Ivou Pazourovou. 

   Nevyhlašovali jsme ale jenom žebříčky. Jak je již zvykem, FSČ uděluje také ceny individuální. Nejlepším nováčkem se stal Dominik Nedved z Bíliny, věříme, že u fotbálku vydrží a bude se nadále zlepšovat. Další cenou byl Talent sezóny, kterou si odnesl Petr Kohlíček z Loun. Největší zlepšení jsem zaznamenali u Miroslava Vintricha. Malou pozornost v podobě květiny obdržela Iva Pazourová, za to, že se na velkém turnaji republikové úrovně (Czech Leonhart Open) umístila 2x v TOP 5 a dělá tak dobré jm éno nejen sobě, ale i severočeskému fotbálku, potažmo FSČ. Novou kategorií bylo založení Síně Slávy, ve které budou přibývat lidé, kteří hrají dlouho / nějakým způsobem výrazně fotbálek ovlivnili, či se pro jeho rozvoj v našem kraji nějakým způsobem přičinili. První členem se v sobotu slavnostně  stal Lukáš Krampera, který  x let drží tým Bečova při životě. Jako bonbónek bych vypíchl největší týmový úspěch historie našeho kraje tím, že Bečov skončil na třetím místě na Mistrovství republiky družstev.  

   Vítězem ligového poháru se stalo družstvo Bíliny 007, které tak dosáhlo poprvé mety nejvyšší v některé z týmových soutěží. V soutěži družstev skončila Bílina na bramborovém místě. Třetí místo putuje do Bečova. Druhé místo si odnesl tým Brooklynu a po dlouhém čekání na titul se letos zaslouženě dočkal 035 Clan Most. Všem oceněním gratulujeme a všem, kteří s námi strávili tento slavnostní den chceme poděkovat. V Září začneme psát novou společnou kapitolu s číslem čtyři. Těšíme se…

FOTOGALERIE

Vaše Naše FSČ :o)

(LR a TD)


Za finanční podpory města Bílina
sponzor: město Bílina

1. Liga FSČ

Team
Played Points
1 Brooklyn Louny 13 35
2 Foos-Club Bílina 13 33
3 035 Clan Most 13 28
4 Špeková brigáda Teplice 13 17
5 Jedovatý lidi Lovosice 13 17
6 Sklípkani 13 9
7 Lucky-ball Most 13 7
8 Warhani Louny 7 1

2.B Liga FSČ

Team
Played Points
1 Huháč Chomutov 8 20
2 Skunkové Duchcov 8 15
3 Soudek Louny 8 12
4 Jedovatý lidi Lovosice (B) 8 8
5 Squadra Roudnice 8 5